
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 32 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Max Output Current | 32 mA |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Bits | 2 |
| Turn-On Delay Time | 7.2 ns |
| Quiescent Current | 10 µA |
| Propagation Delay | 2.9 ns |
| High Level Output Current | 32 mA |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| Logic Function | Inverter |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Outputs | 2 |
| Number of Gates | 2 |
| Number of Input Lines | 2 |
| Number of Output Lines | 2 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Logic Family | LVC |
| Logic Level - Low | 0.7 V to 0.8 V |
| Logic Level - High | 1.7 V to 2 V |
Stock: 3557
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16685
Ext.Price$0.16685
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16685 | $0.16685 |
| 10 | $0.14563 | $1.45630 |
| 50 | $0.12710 | $6.35500 |
| 100 | $0.10679 | $10.67900 |
| 500 | $0.08973 | $44.86500 |
| 1000 | $0.08523 | $85.23000 |
| 3000 | $0.08095 | $242.85000 |
| 5000 | $0.07517 | $375.85000 |
